Zavolajte nám:

+421 (0) 908 617 590

Ako môžem ušetriť náklady na elektrickú energiu, ale s čo najmenšou investíciou?

  • Domov
  • FAQ
  • Ako môžem ušetriť náklady na elektrickú energiu, ale s čo najmenšou investíciou?

V prvom rade treba myslieť na zníženie spotreby elektriny. Paradoxne najviac energie "zožerie" celoročne svietenie a sezónne elektrické kúrenie. 

Svietenie je možné bez úbytku intenzity osvetlenia vyriešiť LED zdrojmi svetla (ktoré tiež dodávame a montujeme). náklady na LED osvetlenie sú zdanlivo vyššie ako u klasických žiaroviek ale dnešné technológie dovolujú výrobcom garantovať životnosť LED zdrojov svetla už na 50 - 100tisíc hodín svietenia čo je minimálne 6-8x viac ako sa dožije občajná žiarovka alebo tzv. úsporná žiarivka. Pri porovnaní LED zdrojov svetla je časté že s 5-7W dosiahnete rovnakú intenzitu aj farbu svetla ako predtým s 60-75W žiarovkou. Takže s najnovšími technológiami môžete ušetriť 80-90% predošlých nákladov na osvetlenie a to bez zmeny komfortu, na ktorý ste zvyknutí.

Sezónne kúrenie s rôznymi akumulačnými pecami či olejovými radiátormi, ventilátormi s ohrevom a pod. ktoré často s termostatom naplno presahovali 2,2kW a vykurovali len svoje najbližšie okolie,  je možné už dnes nahradiť sálavými infra panelimi (aj v našej ponuke) s polovičným príkonom. do 1kW. ďalšia výhoda pri infra vykurovaní je že zohrievajú celý priestor na ktorý "dovidia". Samozrejme sú riadené automatickým termostatom ktorý sleduje teplotu v miestnosti a ám pádom nemusí byť zapnutý stále, ale len počas doregulovania teploty v prípade jej poklesu. Takto sa dá ušetriť až 60% oproti pedošlej verzii elektrického kúrenia. Velmi dôležíté je tiež brať do úvahy tepelné straty vykurovaného objektu ale to je už iná téma.